Enkät avseende den kommande CCMP-certifieringen

ACMP arbetar med att ta fram ett certifieringsprogram för förändringsledare: ”The Certified Change Management Professional™ (CCMP™)”. Planerna är att lansera det under 2016. Som ett led i arbetet genomför arbetsgruppen en marknadsundersökning för att ge underlag till hur lanseringen kan ske på bästa sätt.

Vi ber dig därför om att
1. Besvara enkäten, som du hittar på https://www.surveymonkey.com/r/CCMP_Certification . Den tar ca 5 minuter at fylla i.
2. Vidarebefordra informationen till andra personer med intresse för förändringsledning så att vi får så bred återkoppling som möjligt. Du kan antingen vidarebefordra detta mail eller använda t ex LinkedIn, Twitter eller Facebook.

Om du vill läsa mer om den kommande certifieringen finns information på ACMP:s sajt: http://www.acmpglobal.org/?ccmp

Tack på förhand för din hjälp!

Lämna ett svar

Fyll i dina uppgifter nedan eller klicka på en ikon för att logga in:

WordPress.com-logga

Du kommenterar med ditt WordPress.com-konto. Logga ut /  Ändra )

Facebook-foto

Du kommenterar med ditt Facebook-konto. Logga ut /  Ändra )

Ansluter till %s